Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման          ՊՆ նախկին պաշտոնյային մեղադրանք է ներկայացվել խարդախության եղանակով առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համար       Տեղեկացնում եմ, որ իմ և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքացիական ամուսնությունն ավարտվել է
Պատերազմի ծանր օրերին ԱԳ նախարարի ձայնը լսելի չէր. Ն. Գալստյան
Ապրիլի 26-ին Հայացք մամուլի ակումբում ՍԴՀԿ Հայաստանի վարչության ատենապետ  Նարեկ Գալստյանը համոզմունք  հայտնեց, որ, Ադրբեջանը շարունակելու է սադրանքները, իսկ դրանք կանխելու համար ժամանակն է, որ ԼՂՀ ճանաչման հարցը ԱԺ օրակարգ  մտնի: «Մենք դեմ ենք խաղաղապահների տեղակայմանը ԼՂՀ սահմաններում, այդ ուժերը երբեք անվտանգության երաշխիք չեն կարող լինել»:
Ըստ նրա, Մադրիդյան սկզբունքներով Արցախի կարգավիճակի հստակեցման հարց գոյություն չունի. «Ըստ այդ սկզբունքների, տարածքներ ենք զիջում, որից հետո՝  հետագայում լինում է հանրաքվե: Իսկ այդ հանրաքվեին ովքե՞ր են մասնակցելու, ի՞նչ կարգավիճակով է լինելու կամ ի՞նչ հանրաքվեի մասին է խոսքը, եթե արդեն զիջումների ես գնում, անընկալելի է»:  Նարեկ Գալստյանի խոսքով, քառօրյա պատերազմի ժամանակ Հայաստանի ԱԳՆ-ի անգործությունը շեշտակի նկատելի էր. «Մեր երկրի քաղաքացիներն իրավունք ունեն տեղյակ լինել թե ինչով է զբաղված ԱԳ նախարարը: Մանավանդ պատերազմի ծանր օրերին ԱԳ նախարարի ձայնը լսելի չէր, Էդվարդ Նալբանդյանը պատերազմական երկրի համար իր տեղում չէ, գուցե խաղաղ, զարգացող երկրների համար կարող էր լինել հրաշալի արտաքին գործերի նախարար»: