Արամ Սարգսյանը՝ նորից տրոյական ձիու կերպարում. «Հրապարակ»          Քոչարյանի թիմից ովքեր ցուցակի առաջնային տեղերում կլինեն. «Հրապարակ»       Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել. «Ժողովուրդ»
Վստա՞հ է, արդյոք.Փաշինյանը հունիսի 21-ին հրավիրում է Հանրապետության հրապարակ` իրենց հաղթանակը տոնելու
ՀՀ վարչապետի պաշտոնոկատար Նիկոլ Փաշինյանը բոլորին ընտրությունների հաջորդ օրը` հունիսի 21-ին, հրավիրում է Երևանի Հանրապետության հրապարակ։ Փաշինյանն այդ մասին հայտարարեց քարոզարշավի շրջանակներում Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ համայնքի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ։
«Այո՛, Հայաստանից պետք է հեռացվի կեղեքող էլիտան։ Ընտրությունների արդյունքներով ցույց տվեք, թե ով է «ժեխը»։ Բոլորիդ հունիսի 21-ին հրավիրում եմ Հանրապետության հրապարակ` արձանագրելու ոչ բռնի պողպատյա հեղափոխության, ՀՀ քաղաքացու հաղթանակը»,–ասաց Փաշինյանը։
«Նրանք, ովքեր ժողովրդի կամքի վրա ընտրակաշառքով ապօրինի ազդեցություն են ուզում ունենալ, հայտնվելու են ճաղերի հետևում: Այս մարդկանց գործողություններին ընտրությունների հենց հաջորդ օրվանից կտրվի քաղաքական գնահատական, և այդ քաղաքական գնահատականի ձայնը դուք կլսեք: Այդ պաշտոնյաները չեն մնալու իրենց տեղերում, ովքեր կփորձեն ժողովրդի կամքի ազատ արտահայտման վրա ներգործություն ունենալ, նրանք չեն մնալու իրենց պաշտոններում, զանգվածային ազատումներ են լինելու բոլոր այդպիսի աշխատողների»,-ասաց Փաշինյանը և հորդորեց քաղաքացիներին ընտրություններին ձայն տալ ՔՊ-ին, որպեսզի թավշե մանդատը փոխարինեն պողպատե մանդատով և Հայաստանում հաստատեն օրենքի և իրավունքի դիկտատուրա.
«Նրանք մեզ, ձեզ անվանում են՝ ժեխ, մենք պետք է գնանք ընտրատեղամաս և ընտրությունների արդյունքներով ցույց տանք՝ ո՞վ է ժեխը, պետք է բոլորին ժեխերին ցույց տանք իրենց տեղը Հայաստանում»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանում այսօր բարձրագույն իշխանություն ժողովուրդն է և ընտրություններից հետո էլ պետք է մնա ժողովուրդը.
«Գնացե՛ք և քվեարկե՛ք ինքներդ ձեր օգտին, ձեր ապագայի օգտին։ Դուք կկատարեք ճիշտ ընտրություն և հաջորդ օրը կարձանագրեք, որ դուք հաղթել եք, հաղթել է ոչ բռնի, բայց՝ պողպատյա հեղափոխությունը: Բոլորիդ հունիսի 21-ին հրավիրում եմ Հանրապետության հրապարակ՝ արձանագրելու «պողպատյա» հեղափոխության ու ՀՀ քաղաքացու հաղթանակը», - ասաց նա։