Սամվել Բաբայանը ՝ ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետ.Ջալալ Հարությունյանին էլ անգործ չեն թողնի
24News-ի տեղեկություններով, Արցախի Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, ԱԽ նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանը նշանակվելու է ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետ՝ այդ պաշտոնում փոխարինելով Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանին։ Թե ի՞նչ պաշտոն է ստանալու Հարությունյանը, դեռ հայտնի չէ, սակայն մեր աղբյուրները հայտնում են, որ նա անգործ չի մնա։ Բանն այն է, որ Փաշինյանը չի մոռացել այն մասին, որ Ջալալ Հարությունյանն այն քիչ սպաներից էր, ով չմիացավ Գլխավոր շտաբի կողմից բարձրաձայնված իր հրաժարականի մասին պահանջին։
Սամվել Բաբայանն, իհարկե, ցանկանում էր դառնալ Պաշտպանության նախարար, սակայն այդ պաշտոնին նրա նշանակումը հնարավոր չէ ոչ միայն այն պատճառով, որ իշխանությունները չեն վստահի զորքերի քաղաքական կառավարումը բավական ինքնուրույն ու անկանխատեսելի վարքագծի համբավ հանած գեներալին, այլ նաև այն պատճառով, որ նրա մուտքն արգելված է մեր ռազմավարական դաշնակից Ռուսաստանի տարածք, ինչը լրացուցիչ խոչընդոտներ ու դժվարություններ կարող է առաջացնել հայ-ռուսական հարաբերություններում։