Հակառակ հայ-ադրբեջանական սահմանին բռնկված հակամարտության,Ադրբեջանը կողմ է առանց ժամանակ կորցնելու խաղաղ պայմանագրի գործընթացը սկսելուն
Ադրբեջանի իշխանությունները պատրաստ են սկսել Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի մշակման աշխատանքը, ասել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։ ՄԱԿ Գերագույն վեհաժողովի 77-րդ նստաշրջանի շրջանակում ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդի հետ բանակցությունների ժամանակ դիվանագետը նշել է, որ Բաքուն պատրաստ է սկսել փաստաթղթի տեքստի կազմման աշխատանքը՝ հակառակ հայ-ադրբեջանական սահմանին բռնկված հակամարտության, տեղեկացրել է «Ինտերֆաքս-Ադրբեջան»-ը։
Նախարարը նաեւ նշել է  Ադրբեջանի եւ ԵԱՀԿ-ի միջեւ համագործակցության ծրագրի իրականացման կարեւորությունը հետհակամարտային շրջանում։
«Չնայած վերջին բախումներին և մեր կորուստներին, Ադրբեջանը կողմ է առանց ժամանակ կորցնելու խաղաղ պայմանագրի գործընթացը սկսելուն»,- ասել է Բայրամովը։