Վրաստանի քրեական օրենսգրքում կավելացվի հոդված՝ սահմանադրական կարգի դեմ ուղղված ծայրահեղականության դրսևորումների դեմ          Հրապարակվել է ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը       «Խաղաղության խորհրդում» Բելառուսը լինելով Ռուսաստանի դաշնակիցը, պատրաստ է համատեղ համագործակցել այդ թեմայով
01 հոկ 2022 12:10
Ոտնաձայներ են լսվել, դիրքում խուճապային իրավիճակ է եղել.Մանրամասներ դիրքում մահացած հայտնաբերված 19-ամյա զինծառայողի դեպքից
ArmLur.am-ի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն` իրավապահ համակարգը բացահայտել է, թե ով է կրակել ժամկետային զինծառայողին: Այս պահին քննություն են տանում հասկանալու համար, թե զինվորին դիտավորյա՞լ են սպանել, թե՞ պատահականություն է եղել: Նախնական տեղեկություններով ոտնաձայներ են լսվել, դիրքում խուճապային իրավիճակ է եղել եւ հնչել է կրակոց: Իսկ թե ինչ է կատարվել, այս պահին քննություն է տարվում:
ՊՆ այսօր հայտնեց, որ սեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 23:40-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Հրաչյա Տիգրանի Քարամյանի (ծնվ. 2003թ.) դին` դեռևս անհայտ հանգամանքներում ստացած հրազենային վիրավորումով: