Իրանը նախազգուշացրել է Իսրայելին՝ վճռական պատասխան կտա ցանկացած սպառնալիքի, զերծ մնալ որևէ սխալ քայլ կատարելուց և հնարավոր ռազմական արկածախնդրությունից
Երեքշաբթի օրը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստին ուղղված նամակում իրանցի պաշտոնյան նշել է. «Ես գրում եմ, որպեսզի ձեզ տեղեկացնեմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության և նրա խաղաղ միջուկային ծրագրի դեմ Իսրայելի ռեժիմի հերթական սպառնալիքի մասին: Անցած ամիսների ընթացքում նման սադրիչ և արկածախնդիր սպառնալիքների թիվն ու ինտենսիվությունը հետևողականորեն աճել են և հասել են տագնապալի մակարդակի»:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ նման սպառնալիքներից վերջինն արվել է «սիոնիստական ռեժիմի» պաշտպանական ուժերի գլխավոր շտաբի պետի շուրթերից, որը վերջերս հայտարարել է. «Իրանի միջուկային ծրագրի դեմ օպերատիվ ծրագրերը կշարունակեն զարգանալ և կատարելագործվել, Իրանի կարողությունների ոչնչացման գործողությունները ևս կշարունակվեն՝ տարբեր ոլորտներում և ցանկացած պահի»:
Իրանական Mehr-ը գրում է՝ այն փաստը, որ իսրայելական ռեժիմը խոստովանել է, որ կշարունակի «ոչնչացնել իրանական կարողությունները», առանց կասկածի ապացուցում է, որ նա պատասխանատու է եղել Իրանի խաղաղ միջուկային ծրագրի դեմ ահաբեկչությունների համար:
ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցիչը միևնույն ժամանակ հայտարարել է՝ «Իրանն իրեն իրավունք է վերապահում՝ ինքնապաշտպանվելու և վճռական պատասխան տալու Իսրայելի կողմից եկող ցանկացած սպառնալիքի կամ սխալ քայլի»: