Ռաիսիի հայտարարությունից հետո.Պատահականությո՞ւն, թե Ալիևը անբավարար ստացավ Արևմուտքից իրեն տրված առաջադրանքը կատարելիս
Ռաիսիի հայտարարությունից հետո.Պատահականությո՞ւն, թե Ալիևը անբավարար ստացավ Արևմուտքից իրեն տրված առաջադրանքը կատարելիսԿովկասյան թաթարների ցեղապետի հետ հանդիպման ժամանակ Իրանի նախագահ Ռաիսին այսպիսի հայտարարություն է անում «Պաղեստինի հարցը համարվում է մահմեդական աշխարհի թիվ մեկ հարցը, և ես կասկած չունեմ, որ Իրանի և Ադրբեջանի ժողովուրդները միշտ աջակցում են Պաղեստինի և Գազայի ժողովրդին ու ատում սիոնիստական ռեժիմին»:
Մի քանի ժամ հետո Իրանի պատվիրակությանը տեղափոխող 3 ուղղաթիռներից հենց նախագահ Ռաիսիին տեղափոխող ուղղաթիռն է վթարային վայրէջք է կատարում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է միջազգայնագետ Գրիգոր Բալասանյանը։
«Պատահականությո՞ւն է։ Թե Ալիևը անբավարար ստացավ Արևմուտքից իրեն տրված առաջադրանքը կատարելիս? Սկզբում Ֆիցո, հիմա' Ռաիսի։ Մի տեսակ շատ չե՞ն պատահականությունները»,- գրել է Բալասանյանը։