Փետրվարի 19-ին կդադարեցվի բազմաթիվ հասցեների էլեկտրամատակարարումը          Ներխուժել են իմ աշխատավայր և ես ստիպված եմ եղել դիմել ինքնապաշտպանության       Գագիկ Ծառուկյանի և Սամվել Կարապետյանի հետ համագործակցությունը տեղի կունենա ընտրություններից հետո
Արցախում այս շաբաթ հակառակորդն ավելի շատ է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը
Մարտի 29-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 170 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 1300 կրակոց:
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
Նախորդ շբաթվա համեմատ կրակոցների թիվն ավելացել է։ Համեմատության համար նշենք, որ մարտի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 150 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 1200 կրակոց: